ronaldo-100-goli

Cristiano Ronaldo zdobywa setną bramkę w Premier League

Cristiano Ronaldo został najnowszym członkiem Klubu 100 w Premier League, strzelając w sobotę bramkę dla Manchesteru United w przegranym meczu z Arsenalem (1:3).

Ronaldo oficjalnie osiągnął potrójną cyfrę goli w angielskiej ekstraklasie – od czasu swojego debiutu w tym klubie w 2003 roku. Wówczas Portugalczyk był tylko nastolatkiem. A dzisiaj ma już na swoim koncie ponad 6700 dni spędzonych w MU.

16 kwietnia 37-letni napastnik wspiął się na szczyty swojego poprzedniego występu, kiedy jego hat-trick przeciwko Old Trafford zapewnił jego drużynie zwycięstwo 3:2 nad Norwich City. Natomiast swoją złotą setkę przypieczętował w 34. minucie w Emiratach, gdy przekradł się między dwoma obrońcami.

Sprawdź więcej fascynujących wiadomości ze świata piłki nożnej, odwiedzając bramki.pl.

100 goli w Premier League i 311 goli w LaLiga

Ten zdobyty gol sprawił, że Ronaldo stał się 33. graczem, który strzelił co najmniej 100 goli w Premier League. Ponadto, jest także czwartym zawodnikiem, który osiągnął ten sukces w Manchester United. Jeśli chodzi o najlepszych strzelców MU w historii rozgrywek, Cristiano Ronaldo ustępuje teraz miejsca tylko Wayne’owi Rooneyowi (183 bramki), Ryanowi Giggsowi (109 bramek) i Paulowi Scholesowi (107 bramek).

Mało tego, setny gol w Premier League sprawił, że Ronaldo stał się również pierwszym graczem, który strzelił 100 goli zarówno w Premier League, jak i LaLiga, gdzie strzelił 311 bramek w ciągu dziewięciu lat spędzonych w Realu Madryt.