Kim jest Sebastian Szymański?

Sebastian Szymański to piłkarz młodego pokolenia, który zwraca na siebie coraz większą uwagę. Pozwolił poznać się szerszej publiczności dzięki meczom w reprezentacji Polski. Obecnie interesują się nim największe kluby na świecie. Jednak jaka jest jego dokładna historia? Co o nim wiadomo? Skąd pochodzi? Ile ma lat? Jak przebiegała jego piłkarska kariera?

Początki wielkiej kariery

Sebastian Szymański urodził się w Białej Podlaskiej. Tam też stawiał pierwsze kroki w piłce nożnej. W 2013 roku zaczął grać dla juniorskiej drużyny Legii Warszawa. W pierwszym zespole tej drużyny zadebiutował w 2016 roku. 3 marca 2017 roku trafił do siatki po raz pierwszy w meczu Ekstraklasy. Był najmłodszym strzelcem tamtego sezonu polskich rozgrywek. W 86 meczach dla „wojskowych” strzelił 11 bramek i zanotował aż 13 asyst.

Przez kilka sezonów na najwyższym poziomie rozgrywkowym znacząco się rozwinął. Swoją niepozorną posturę nadrabiał dobrym wyszkoleniem technicznym, finezją oraz kreatywnością. Często był odpowiedzialny za rozprowadzanie piłki po boisku. Grał jako pomocnik, ale w różnych wariantach ofensywnych.

Sebastian Szymański – podboje za granicą

Transfer Szymańskiego za granicę wydawał się kwestią czasu. Znakomite występy na rodzimych boiskach skusiły na młodego Polaka Dynamo Moskwę. Zawodnik z Białej Podlaskiej przeszedł do drużyny z Rosji w 2019 roku za kwotę prawie 6 milionów Euro. W tamtym sezonie był to 3. najwyższy transfer wychodzący z Polski w historii. A to nie wszystko, bo spekulacje dziennikarskie obstawiały nawet wyższą kwotę transferu.

Na boiskach rosyjskiej Priemjer-Ligi i innych rozgrywek w tym kraju zagrał 86 spotkań. Podczas nich ustrzelił 8 goli i dopisał sobie aż 17 asyst. Na koniec sezonu 2021/22 został wypożyczony do Feyenoordu. Tam praktycznie z miejsca stał się gwiazdą. Jako ulubieniec publiczności popisywał się świetnymi dryblingami oraz zdobytymi w imponujący sposób bramkami.

Sezon skończył z dorobkiem 10 goli oraz 7 asyst, a także doprowadził klub do mistrzostwa kraju. Szybko młody Polak trafił na usta światowej prasy. Co ważniejsze o jego talencie zaczęli rozmawiać skauci największych europejskich klubów, takich jak Manchester United.

Ostatecznie jednak Szymański wybrał nieoczywisty kierunek, czyli tureckie Fenerbahce. Tam forma z sezonu 2022/23 została utrzymana i polski magik boiska strzelał gole oraz asystował, jak na zawołanie. Rok 2023 to czas, gdy trafiał do siatki rywala praktycznie co drugi mecz.

Reprezentacja polski i Sebastian Szymański

Największa grupa kibiców zna Sebastiana Szymańskiego z meczów w reprezentacji Polski. Zawodnik z Białej Podlaskiej występował we wszystkich kadrach młodzieżowych od poziomu U-15. W seniorskiej drużynie narodowej zadebiutował we wrześniu 2019 roku. Był to mecz eliminacji do Euro 2020 przeciwko Austrii.

Natomiast pierwszego gola dla reprezentacji strzelił kilka miesięcy później. Była to bramka przeciwko Słowenii, w tych samych eliminacjach. Sebastian Szymański przekroczył liczbę 30 meczów w reprezentacji polski i najpewniej będzie dalej ważnym elementem polskiej kadry.

Występy Sebastiana Szymańskiego, a także jego ruchy transferowe to częsty temat zakładów bukmacherskich. O najlepszych z nich możesz przeczytać na https://rankinglegalnych.pl/ranking-bukmacherow/.