Ronaldinho – jeden z najlepszych piłkarzy wszechczasów?

Wszyscy, którzy chociaż raz zobaczyli w akcji brazylijskiego piłkarza Ronaldinho, niewątpliwie mogli zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia. Był to piłkarz, który wzniósł ten sport na zupełnie inny poziom. I to zarówno jeśli chodzi o poziom sportowy, ale przede wszystkim widowiskowy. Ludzie wręcz kochali oglądać grę Ronaldinho, który zachwycał swoimi sztuczkami cały piłkarski świat.

Wyjątkowy talent i magiczne umiejętności

Ronaldinho bądź nazywany także Ronaldinho Gaucho to brazylijski piłkarz. Jego pełne imię i nazwisko to Ronaldo de Assis Moreira Junior. Urodził się on 21 marca 1980 roku w Porto Alegre. Na boisku od samego początku swojej kariery brylował niebywałymi umiejętnościami piłkarskimi. Dość powiedzieć, że swoich przeciwników wręcz wkręcał w ziemię, a swoim kolegom dawał niesamowicie wypieszczone piłki. Wielu ekspertów piłki nożnej porównywało Ronaldinho do jednego z najlepszych piłkarzy w historii, a więc Cristiano Ronaldo.Podczas swoich występów nie tylko popisywał się sztuczkami technicznymi, ale także strzelał gole i asystował – w końcu występował na pozycji pomocnika lub napastnika.

Kariera Ronaldinho Gaucho

Brazylijski magik swoją karierę zawodową zaczynał w Gremio Porto Alegre. Tam występował przez trzy lata i przeniósł się do Paris Saint-Germain. Po pobycie we Francji zawodnik został kupiony przez FC Barcelonę i to właśnie tam odnosił swoje największe sukcesy. Po występach w lidze hiszpańskiej przyszedł czas na włoski AC Milan. Potem kariera tego zawodnika ponownie zatoczyła koło i zawodnik wrócił do Ameryki. Występował dla CR Flamengo, Queretaro FC i Fluminense FC. Łącznie w swojej karierze zawodowej Ronaldinho zaliczył 441 występów, w których zdobył 167 goli.

Tacy piłkarze jak Ronaldinho Gaucho na zawsze zapiszą się w historii tego sportu. Był to prawdziwy magik na boisku, dzięki któremu piłka nożna stała się czymś więcej niż tylko kopaniem futbolówki.