red-bull-kumite

W listopadzie Red Bull Kumite rusza do Las Vegas

Marka napojów energetycznych Red Bull ogłosiła, że ​​jej seria LAN Fighting Game Community (FGC) – Red Bull Kumite – odbędzie się w Las Vegas w dniach 13-14 listopada w hotelu kasynowym Caesars Palace. Podczas dwudniowej rywalizacji odbędą się turnieje Street Fighter V: Champion Edition, TEKKEN 7 i Guilty Gear Strive.

Zgodnie z informacją gracze FGC z całego świata będą rywalizować w konkursie o atrakcyjne nagrody pieniężne. Jak na tę chwilę nazwiska uczestników i pula nagród nie zostały jeszcze ujawnione.

Wraz z ogłoszeniem wydarzenia Red Bull ujawnił markę urządzeń peryferyjnych audio ASTRO Gaming jako oficjalny zestaw słuchawkowy, a jednocześnie jako partnera MixAmp serii Red Bull Kumite Las Vegas. W ramach umowy każdy rejestrujący się zawodnik w odbywających się na miejscu „Kwalifikacjach ostatniej szansy” otrzyma bezpłatnie zestaw słuchawkowy ASTRO A10. Ponadto, do grona partnerów wydarzenia dołączyła marka monitorów do gier AOC oraz producent kół samochodowych KMC Wheels.

Warto zaznaczyć, że wydarzenie w Las Vegas jest pierwszym północnoamerykańskim wpisem do serii Red Bull Kumite.

Z Francji do Japonii, z Londynu do Las Vegas

Pierwsze turnieje odbywały się w latach 2015-2018 we Francji. Natomiast w 2019 roku marka napojów energetycznych przeniosła swoje wydarzenie do Japonii. Po przerwie w 2020 roku Red Bull Kumite wrócił do Europy, aby na początku tego roku zaprezentować swój turniej offline Street Fighter V w Londynie.

Red Bull Kumite Las Vegas będzie transmitowane na żywo w Red Bull TV, a także na kanałach Red Bull Twitch i YouTube. Transmisję prawdopodobnie będzie uatrakcyjniać komentowanie na żywo, jak również szczegółowe wywiady i prezentacja materiałów zza kulis eventu.

Esports Insider oświadczył, że jest to świetna wiadomość dla społeczności FCG. Scena e-sportowa FGC pozostaje stosunkowo niewielka. Z tego względu dobrze, że Red Bull dwa razy powraca w tym roku do swojej popularnej serii, a nawet rozszerza ją na Amerykę Północną.