Manchester City gotowy na transfer Messiego

Angielska reprezentacja Manchesteru City w pełni przygotowuje się na przyjęcie Leo Messiego , (zawodnika FC Barcelony) w szeregi swojego klubu.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej Messi nie chce już grać w katalońskich barwach. Zawodnik FC Barcelony złożył swoją oficjalną rezygnację. Jednak według zapisów w umowie kontraktu zrobił to trochę za późno. Messi jak widać nie jest zbyt zdyscyplinowany jeśli chodzi o procedury, których zwyczajnie nie dopilnował. Nie pojawiał się także na obowiązkowych testach wśród piłkarzy na obecność korona wirusa.

Barcelona nie chciała się pozbywać Messiego ze swojej reprezentacji, jednak sprawy zabrnęły już stanowczo za daleko. Reprezentacja Manchesteru City podejmuje coraz bardziej radykalne kroki w celu transferu światowej klasy zawodnika. Transfer Argentyńczyka na pewno odbije się także echem medialnym.

Anglicy zbierają także nagrania zwycięskie i szczególne momenty  z archiwum zawodnika, aby dobrze przygotować się do godnego zaprezentowania ich podczas oficjalnego wydarzenia dotyczącego historycznego wydarzenia w piłce nożnej.

Ostateczne decyzje dotyczące transferu i wszelkich formalności mają zapaść w najbliższą środę. To właśnie na 2 września br. zaplanowane zostało spotkanie działacza sportowego z ojcem Messiego. Josep Maria Bartomeu ma się spotkać z Jorge Messim- prywatnie ojcem Messiego. Oficjalnie według La Ligi i katalońskiej reprezentacji Messi wciąż jest zawodnikiem FC Barcelony. Sam zainteresowany uważa z kolei, że jest wolnym strzelcem.