Manuel Neuer piłkarzem roku


Ostatnie poczynania sportowe Roberta Lewandowskiego przyniosły piłkarzowi masę sukcesów na międzynarodowej arenie piłki nożnej.

Zawodnik Bayernu Monachium ma na swoim koncie 55 goli i bardzo udany sezon.  Lewandowski zyskał także tytuł Króla Strzelców.

Czy takiego samego zdania jest także niemiecki selekcjoner Joachim  Loew?

Trener wytypował innego kandydata, który może się ubiegać o tytuł piłkarza roku. Jest nim Manuel Neuer, bramkarz  reprezentujący drużynę Bayernu Monachium.  Swoją decyzję  Loew argumentuje tym, że to właśnie Niemiec stanął na wysokości zadania podczas rozgrywek w Lidze Mistrzów. Jego postawa w znacznej mierze przyczyniła się do awansu, oraz zwycięstwa drużyny.

W swoich wypowiedziach Loew wyróżnia także Lewandowskiego  opisując go jako zawodnika światowego formatu, ale mimo wszystko nagroda powinna być dla Neuera podkreśla selekcjoner.

Dziennikarze z kolei są nieco innego zdania, niże Loew. Według ich klasyfikacji Neuer otrzymał jedynie dwa punkty. Termin oddawania głosów już upłynął 7 sierpnia br.

Głosowanie można spokojnie unieważnić, gdyż po tym czasie niemiecka drużyna rozegrała jeszcze cztery bardzo decydujące spotkania na boisku podczas Ligi Mistrzów. Były to mecze między innymi z: Chelsea, Barceloną, Olympique Lyon i finałowy mecz z Paris Saint- Germain.

Dodajmy, że sukcesy Neuera to nie tylko ostatni sezon i Liga Mistrzów. Bramkarz Bayernu ma także na swoim koncie złoty medal, zdobyty podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył z kolei w 2010 roku. Neuerowi udało się także wygrać złoto podczas Mistrzostw Europy w poprzednich latach.