esport-pubg

PUBG Mobile ujawnia plany e-sportowe na 2022 rok

PUBG Corporation, twórca PUBG Mobile, ogłosił, że w 2022 roku nastąpią znaczące zmiany w ekosystemie e-sportowym PUBG Mobile.

Wprowadzane obecnie zmiany obejmują nie tylko nowy wygląd PUBG MOBILE Pro League, ale też nowe regiony w PUBG Mobile Club Open oraz zmiany w krajowych mistrzostwach PUBG MOBILE.

Po udanym 2021 roku, który przyniósł rekordową liczbę widzów dla PUBG MOBILE, PUBG Corporation rozpoczyna 2022 rok, mając znakomity zestaw udoskonaleń, jakie zostaną zastosowane w najlepszych ligach.

Pierwsza zmiana powiązana jest z PUBG Mobile Pro League (PMPL). Czołowa liga PUBG Mobile przyjmie nowy format, zmieniając dotychczasowy format sezonowych spadków na cykl roczny.

PMPL również zobaczy zmiany w niektórych regionach, w szczególności EMEA i MENA & SA. Regiony te będą teraz klasyfikowane jako Europa, Południowa Azja oraz Bliski Wschód i Afryka. Ponadto, PUBG Mobile wprowadzi także dwa nowe regiony do PMPL: PMPL Afryka i PMPL Pakistan.

Zobacz też, co o inwestowaniu w e-sport sądzi Gerard Pique.

Restrukturyzacja PUBG Mobile Club Open

PUBG Mobile Club Open (PMCO) też zostanie zrestrukturyzowane. Według doniesień rywalizacja przeniesie się na regionalne poziomy amatorskie i półprofesjonalne. A nowe turnieje odbywać się będą w Ameryce Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Drużyny nie będą już kwalifikować się bezpośrednio do Pro League. Zamiast tego będą rywalizować poprzez puchary PMNC i PMNC Regional Cup, z szansą na awans do Pro League w 2023 roku.

W zeszłym roku dyrektor PUBG Mobile – James Yang powiedział, że 2022 będzie rokiem wzrostu, z naciskiem na ligi regionalne dla mobilnej wersji PUBG. Już teraz można zobaczyć, że z dnia na dzień plany te coraz bardziej zbliżają się ku końcowi ich realizacji.

Jedne z największych nagród w historii

Yang skomentował też rozszerzenie ligi, twierdząc, że rok 2021 był dla PUBG wyjątkowym okresem, który pozwolił na kontynuowanie ekspansji z amatorskiego systemu do ekosystemu pro. Dzięki temu zawodnicy będą mieli szansę na zgarnięcie jednej z najwyższych pul nagród w historii mobilnego e-sportu.

Zdaniem PUBG Corporation, drużyny amatorskie i półprofesjonalne będą mogły przez cały rok swobodnie rywalizować w autoryzowanych wydarzeniach PUBG MOBILE Esports, aby pod koniec roku zakwalifikować się do PMNC. PUBG Corporation dodaje, że wprowadziła zmiany w zakresie wzmocnienia regionów i pozwala też na włączenie szerszej gamy zawodów do PMPL.