nadal-rafael

Rafael Nadal zamierza zagrać na Wimbledonie po leczeniu stopy

Rafael Nadal zamierza zagrać na Wimbledonie po leczeniu swojego chronicznego problemu z lewą stopą. Wcześniej 22-krotny mistrz Wielkiego Szlema powiedział, że nie będzie dalej grał, jeśli nadal będzie potrzebował zastrzyków znieczulających w lewą stopę. Na szczęście Hiszpan przeszedł w zeszłym tygodniu leczenie mające na celu zmniejszenie bólu nerwów. Dzięki temu planuje teraz zagrać na Wimbledonie, który rozpocznie się 27 czerwca.

36-letni Nadal stwierdził, że chce zagrać na Wimbledonie i że w poniedziałek pojedzie do Londynu, aby zmierzyć się na imprezie sportowej w Hurlingham, która rozpocznie się we wtorek.

W ostatnim czasie dwukrotny mistrz Wimbledonu trenował na trawiastych kortach Majorki, aby sprawdzić swoją kondycję. I jak sam mówi, nie kuleje już od tygodnia, z racji czego jest bardzo szczęśliwy. Dodał, iż zauważył po zabiegu pewne zmiany i nadal doświadcza dziwnego odczucia. A czasami nawet nie czuje swojej stopy. Jednakże ból, który nie pozwalał mu utrzymać ciężaru na stopie, został już zażegnany.

Zmagania Nadala z zespołem Mullera-Weissa

Hiszpański tenisista cierpi na rzadką chorobę zwyrodnieniową zwaną zespołem Mullera-Weissa, która wpływa na kości w stopach. Z tego względu w zeszłym roku obawiał się, że jego kariera dobiegła końca z powodu tej choroby.

Niemniej jednak rozpoczął rok w oszałamiający sposób, wygrywając Australian Open, aby zapewnić sobie rekordowy 21. tytuł w Wielkim Szlemie. Następnie – w zeszłym miesiącu – zdobył rekordowy 14. tytuł French Open. Aczkolwiek przez cały turniej potrzebował wielu zastrzyków w stopę.

W zeszłym tygodniu – po powrocie z Paryża – Nadal przeszedł chirurgiczną ablację falami radiowymi – zabieg, który wykorzystuje ciepło na nerwie w celu złagodzenia długotrwałego bólu. Z tego względu opuścił zeszłoroczny Wimbledon, aby dać swojemu ciału czas na odpoczynek po przegranej w półfinale French Open.

Podczas swojego ostatniego występu na Wimbledonie w 2019 roku Rafael Nadal doszedł do ostatniej czwórki. Z kolei w 2020 roku turniej został odwołany z powodu pandemii koronawirusa.