real

Real Madryt ze skrzynią transferową o wartości 350 milionów funtów dzięki wygranej w Lidze Mistrzów i odejściom kilku zawodników

W nadchodzącym oknie transferowym Real Madryt będzie mógł wydać 350 milionów funtów na nowe twarze, ponieważ nowi mistrzowie Ligi Mistrzów skorzystają z tego europejskiego sukcesu i odejścia kilku dobrze zarabiających.

Klub ograniczył swój gigantyczny budżet operacyjny, obniżając koszty i pozyskując fundusze poprzez sprzedaż. Ta oszczędność w połączeniu z ich sukcesem w Lidze Mistrzów oznacza, że ​​można spodziewać się ruchliwego okna.

Ile pieniędzy będzie musiał wydać Real Madryt?

La Liga nakłada limity wynagrodzeń na wszystkie uczestniczące w niej drużyny, w oparciu o ich przychody i wydatki w poprzednich sezonach. Szacuje się, że w ramach tych ograniczeń Madryt będzie dysponował sumą 634 mln funtów do wykorzystania na wynagrodzenia w latach 2022-23, w porównaniu do 300 mln funtów wypłaconych drużynie w poprzednim sezonie.

Część tego niedoboru zostanie uzupełniona do końca obniżek wynagrodzeń uzgodnionych podczas pandemii Covid-19. Co więcej, klub pożegnał się również z trzema najlepiej zarabiającymi. Zawodnikom jak Marcelo, Gareth Bale i Isco skończył się kontrakt, dzięki czemu klub stał się bogatszy o 75 mln funtów z ogólnego funduszu płac.

Inni gracze, tacy jak Vinicius Junior i Eder Militao, czekają na podwyżki tego lata. Ponadto, należy też wziąć pod uwagę pensję wchodzącego obrońcy Chelsea, Antonio Rudigera.

A tutaj możesz przeczytać artykuł o fantastycznym rekordzie, jaki pobił Cristiano Ronaldo.

Bogata nagroda

Zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem również przyniosło świetne korzyści.

Całkowite zarobki Madrytu w kampanii wynoszą 113 mln funtów, z czego 30 mln funtów nie zostało jeszcze uwzględnione w budżecie zespołu – biorąc pod uwagę, że Blancos zwykle uwzględniają w swoich przewidywanych kwotach założenie, że osiągną ostatnie 16.

Ewentualna sprzedaż Jesus Vallejo, Marcosa Asensio, Daniego Ceballosa, Luki Jovica czy Mariano zapewniłaby dalszy impuls, nie tylko w postaci zmniejszenia obciążenia płacowego, ale także przyniesienia nowych środków.

Madryt dodatkowo jest w kolejce do wypłaty 310 mln funtów w ramach partnerstwa z Legends i Sixth Street w celu zarządzania przebudowanymi interesami handlowymi Santiago Bernabeu.

W sumie klub może liczyć na co najmniej 350 mln funtów na inwestycje na rynku transferowym, choć już mniej pewne jest, dokąd trafią te pieniądze.

Warto też zaznaczyć, że główny cel transferowy – Kylian Mbappe – w maju zdecydował się pozostać w Paris Saint-Germain. A klub planuje kontynuować niski profil transferowy, unikając ogromnych nakładów i szukając możliwości rynkowych, aby utrzymać księgi w obecnym stanie.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat wygranego finału Ligi Mistrzów 2021/2022 Realu Madryt z Liverpoolem, zapraszamy pod adres https://sport24h.pl/real-madryt-pokonal-liverpool-fc-w-finale-ligi-mistrzow-2021-2022/.