Robert Lewandowski kroczy po rekordy z Bayern Monachium

Bez wątpienia Robert Lewandowski to jeden z najlepszych polskich piłkarzy. Już 16 razy zdobył tytuł króla strzelców, 9 razy był piłkarzem roku, nie wspominając o samych osiągnięciach Bayernu. W sezonie 2019/2020 zostali wygranymi Ligi Mistrzów. A od sezonu 2014/2015 co roku stają się Mistrzami Niemiec. Dwa tygodnie temu zostali najlepszą drużyną świata. Nic więc dziwnego, że Polak to właśnie z nimi osiąga sukcesy. Jest to jedna z najlepszych drużyn, dających takie możliwości. 

Jakiej nagrody jeszcze nie zdobył Robert Lewandowski? 

Kolejnego gola w Bundeslidze dorzucił Lewy. Polak zdecydowanie chce zostać liderem klasyfikacji Złotego Buta, ponieważ tego wyróżnienia jeszcze nie otrzymał. Na razie bardzo dobrze mu idzie, ma osiem bramek przewagi nad Andre Silvą. Pomimo tego, że w ostatnim czasie Bayern nie osiągał wiele sukcesów, a piłkarze po uzyskaniu tytułu najlepszej drużyny na świecie na dwa kolejne spotkania ulegli rozleniwieniu to w porę się zreflektowali. Lewandowski z każdym tygodniem przybliża się do zdobycia trofeum dla najlepszego europejskiego strzelca. Polak co roku bije różnorodne rekordy, jednak żaden z nich nie pozwolił mu wygrać Złotego Buta.

Szacuje się, że Robert w tym roku go otrzyma. Na razie nic nie stoi mu na przeszkodzie. Piłkarz jest w świetnej formie, a tylko w czterech ligowych meczach nie zdołał zdobyć żadnego gola, co i tak plasuje go najwyżej w rankingu. Należy pamiętać o zasadach Złotego Buta. Ranking powstaje na podstawie liczby goli strzelonych w lidze. Wynik mnożony jest przez współczynnik trudności rozgrywki. Najwyższy współczynnik wynosi dwa i ma go 5 czołowych lig. W 2020 roku Złoty But wygrał Ciro Immobile, który w sezonie strzelił 36 goli. W ostatnim meczu Lewandowski strzelił dwa gole, a Bayern Monachium wygrał z FC Koeln aż 5:1. W tym sezonie Polak może zyskać nie tylko Złoty But, ale i pobić rekord Gerda Muellera, który w jednym sezonie trafił 40 goli. Na razie Robert ma na swoim koncie 26 bramek na 22 rozegrane mecze.