Wyjątkowe zwycięstwo Włoch na Mistrzostwach Europy

Włosi w pięknym stylu dotarli na szczyt Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mistrzowie Euro 2020 rozegrali fantastyczny mecz, który zwyciężyli za pomocą celnych rzutów karnych.

Decydujące rzuty karne

Emocjonujący mecz między Włochami a Anglią po 120 minutach zakończył się remisem. O wygranej miały więc zadecydować rzuty karne, gdyż sama dogrywka nie wystarczyła, by wyłonić mistrzowską drużynę. Co ciekawe, w pierwszej połowie meczu zdecydowanie prowadzili Anglicy. W drugiej połowie z kolei rozkręcili się Włosi. Walka była wyrównana i zacięta, ciężko było przewidzieć, która z drużyn sięgnie po zwycięstwo.

Podczas dogrywki żadna z drużyn nie odpuszczała, przez co emocje kibiców sięgały zenitu. Być może dlatego kibice angielskiej drużyny wybuchnęli później agresją. Tymczasem na boisku drużyna Anglii traciła siły. Podczas rzutów karnych bezdyskusyjnie lepsi okazali się Włosi, tym samym zdobywając złoto. Zwyciężyli w rzutach karnych, osiągając wynik 3:2.

To nie pierwszy sukces Włoch w piłce nożnej

W historii Mistrzostw Europy w piłce nożnej Włosi mogą pochwalić się imponującymi osiągnięciami. Jak podaje historia kraju, Włosi rozpoczęli rozgrywki Euro w 1964 roku, jednak w tamtym roku nie dopisało im szczęście. Z kolei w 1968 roku, podczas kolejnych Mistrzostw Europy, stanęli na podium. Kolejny tak duży sukces Włoch mieliśmy okazję podziwiać podczas Euro 2020. Na kolejny złoty medal włoscy kibice czekali 53 lata. Teraz świętują.

Warto przy okazji wspomnieć o Euro 2000 i Euro 2012, kiedy włoska drużyna wywalczyła sobie II miejsce w Mistrzostwach Europy. W pozostałych rozgrywkach również osiągali imponujące wyniki. Tegoroczne zwycięstwo nie było więc wynikiem przypadku, a doskonałego przygotowania. Włosi po prostu dobrze grają i złoty medal im się należał.

Na koniec wspomnimy jeszcze o Mistrzostwach Świata, w których Włosi także niejednokrotnie zdobyli mistrzostwo. Złotym medalem i tytułem najlepszej na świecie drużyny piłkarskiej Włosi mogli cieszyć się w latach: 1934, 1938, 1982 i 2006. Jesteśmy ciekawi, jak wypadną Włosi w czasie Mistrzostw 2022! Myślicie, że uda im się powtórzyć sukces Euro 2020?