Zarobki polskich i zagranicznych piłkarzy

Zarobki piłkarzy od lat wzbudzają wielkie emocje, zwłaszcza w Polsce. Nie da się ukryć, że Polska jak dotąd nie ma na swoim koncie spektakularnych sukcesów na arenie międzynarodowej. W związku z tym wysokie zarobki sportowców co niektórych naprawdę szokują. Sprawdźmy, jak wypadają zarobki polskich piłkarzy w porównaniu do zagranicznych.

Najbogatsza trójca polskiej piłki nożnej

Szczegółowe dane na temat zarobków są oczywiście kwestią prywatną piłkarzy, natomiast, jak to często bywa przy osobach publicznych, co nieco wiemy na ten temat. Pierwsze, o czym warto pamiętać, że piłkarze są osobno wyceniani i każdy tak naprawdę zarabia inaczej.

Do najbogatszych polskich zawodników możemy zaliczyć Grzegorza Krychowiaka, Wojciecha Szczęsnego i Roberta Lewandowskiego. Panowie rocznie zarabiają kilka milionów euro. Najwyższymi zarobkami może pochwalić się oczywiście Lewandowski, który otrzymuje podobno 20 milionów euro rocznie. Pozostali panowie zarabiają od 3 do 4 milionów, co stanowi dość dużą rozbieżność, ale wiadomo, z czego ona wynika.

Pozostali zawodnicy polskiej drużyny piłkarskiej zarabiają od kilkuset tysięcy do 1,5 miliona euro. Naszym zdaniem również nie mają na co narzekać. Wiadomo, że sportowy styl życia wymaga wielu wyrzeczeń, ale to prawdziwy przywilej móc połączyć pasję z pracą i być dzięki temu bogatym.

Zarobki piłkarzy z zagranicy

Co ciekawe, nasza polska gwiazda – Robert Lewandowski, zarabia porównywalne kwoty do zarobków największych światowych gwiazd piłki nożnej. Piłkarze, którzy przewyższają zarobki pozostałych, to oczywiście Leo Messi i Cristiano Ronaldo. Pierwszy z nich ma miesięczną stawkę sięgającą ponad 8 mln euro! Ronaldo zarabia blisko 5 mln euro miesięcznie, co w skali roku daje nam około 100 mln dla Messiego i około 60 mln dla Ronaldo.

Większość sław piłki nożnej zarabia około 2,5 mln euro miesięcznie, a do ich zarobków warto doliczyć także kontrakty reklamowe. Piłka nożna cieszy się na świecie ogromną popularnością i to właśnie ten fakt napędza zarobki największych gwiazd tego sportu.