Dmytro Czyhrynski w polskiej Ekstraklasie?

Pozostający bez klubu piłkarz Dmytro Czyhryński jest w trakcie negocjacji z drużyną polskiej Ekstraklasy. Czy ukraiński zawodnik zostanie członkiem zespołu Bruk-Bet Termalica Nieciecza?

Dmytro Czyhrynski — były zawodnik Barcelony

Ukraińskiemu zawodnikowi nie można odmówić sukcesów. Dmytro Czyhrynski był w swojej karierze zawodnikiem Ukrainy, a także drużyn z Barcelony i Aten. Wiele wskazuje na to, że wkrótce zasili polską kadrę, stając się członkiem klubu Bruk-Bet Termalica. Jako zawodnik bez klubu może być korzystną inwestycją, gdyż nie trzeba płacić za jego transfer. Ten może być kosztowny. Barcelona wydała na Dmytra 25 mln euro w 2009 roku.

Dmytro Czyhrynski najwięcej sukcesów odniósł jako zawodnik Ukrainy, bo tam też grał najdłużej. Największym niewypałem w historii jego gry była właśnie Barcelona, gdzie grał tylko jeden sezon. Grecję reprezentował od 2016 roku aż do lipca tego roku.

Dmytro gra na pozycji obrońcy i w ostatnich miesiącach regularnie bywał na boisku. W związku z tym jego forma jest wysoko oceniana. Klub piłkarski z Polski bierze również pod uwagę doświadczenie piłkarza, które może być kluczowe w przyszłych sukcesach Bruk-Bet Termalica.

Liczne transfery w Bruk-Bet Termalica

Ewentualne włączenie 34-latka do drużyny Bruk-Bet Termalica to tylko jeden z wielu transferów. Z zespołu odszedł Dawid Kalisz. Wśród nowych zawodników drużyny możemy wyróżnić aż 6 nazwisk, oprócz Czyhrynskiego. Czy transfery okażą się korzystne dla drużyny? Mam nadzieję, że tak. Nie możemy się już doczekać pierwszych rozgrywek. Jednocześnie jesteśmy bardzo ciekawi, czy pozyskanie Dmytra Czyhrynskiego do polskiej drużyny Ekstraklasy istotnie dojdzie do skutku. Biorąc pod uwagę, że piłkarz zna się z trenerem drużyny Bruk-Bet Termalica jeszcze z czasów gry dla Szachtara Donieck, są na to spore szanse.

A Wy jak oceniacie ukraińskiego kandydata? Myślicie, że będzie dobrym nabytkiem dla drużyny z Nieciecza?