Kibice żądają powrotu Złotej Piłki

Kibice żądają powrotu Złotej Piłki

Kibice żądają powrotu Złotej Piłki. W związku z zaistniałą sytuacją zbierają nawet elektroniczne podpisy w sieci.

Petycja zatytułowana została : “Reverse the Decision to Cancel the 2020 Ballon D’Or” I ma na celu wymuszenie zmiany zdania redakcji “France Football”.

Do sprawy odniósł się także redaktor naczelny francuskiej gazety Arnaud Tulipier,  który wyraźnie podkreślił, że zmiana decyzji jest niemożliwa. W aspekcie przyznania nagrody to nie tylko redaktor naczelny poodejmuje ostateczną decyzję, a organizatorzy. Nie mniej jednak zmianę decyzję uargumentował podając konkretne przykłady. Gdyby przeciwna drużyna odniosła zwycięstwo podczas niedzielnych rozgrywek nagroda France Football należałaby się wówczas innemu zawodnikowi i mogłoby to być bardzo podejrzane. Na pewno wyróżnienie spowodowałoby dużo kontrowersji i dyskusji dodaje Tulipier.

Nominowanym do tytułu Złotej Piłki jest bez wątpienia król tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów- Robert Lewandowski. Jak wiadomo Lewy nie wykazał się żadnym strzelonym golem podczas finałowego spotkania Bayernu Monachium z PSG. Mimo wszystko na swoim koncie ma dość spory dorobek w postaci 15 bramek. Do sukcesów Roberta zalicza się także: Puchar Niemiec, Mistrzostwo Niemiec i Ligę Mistrzów. Można by rzec, ze zdobył wszystko co było do zdobycia.

Francuz pochwalił zwycięstwa Lewandowskiego, a także życzył mu dalszych sukcesów. Dodał, że piłkarz ma z pewnością szansę na nominację do nagrody przyznawanej przez Fifę. Wyróżnienie na tym szczeblu nosi nazwę: „The Best”.

Na chwilę obecną w tym sezonie Lewy zdeklasował konkurencję. Król jest tylko jeden i nie ma przeciwników  z żadnej strony.