Kolejne sukcesy Roberta Lewandowskiego!

Polski sportowiec Robert Lewandowski po raz kolejny kończy mecz z wielkim wyróżnieniem i sukcesem w swojej karierze. Po ostatnich rozgrywkach nasz polski napastnik został nazwany przez Bundesligę najlepszym zawodnikiem 26. kolejki rozgrywek. Jego ostatnim sukcesem było zdobycie hat-tricka w meczu z VfB Stuttgart. Robert Lewandowski w obecnym sezonie Bundesligi zdobył 35 bramek i jest o krok od zdobycia Złotego Buta. Wyprzedził już Leo Messiego aż o 24 punkty! Niesamowity sukces polskiego sportowca piłki nożnej!

Polski zawodnik blisko rekordu – Robert Lewandowski został zawodnikiem kolejki

W jednym sezonie Gerd Mueller zdobył 40 bramek i do tej pory żaden gracz nie pobił tego rekordu. Do końca obecnego sezonu zostało osiem spotkań w Bundeslidze, a Lewandowskiemu pozostało tylko pięć goli do pobicia rekordu legendarnego Niemca. Podczas ostatniego meczu z VfB Stuttgart Robert strzelił tak zwanego hat-tricka. Dzięki temu niebywałym zagraniu polski piłkarz został wybrany do jedenastki kolejki “Bildu” oraz “Kickera”, a także ogłoszono go najlepszym zawodnikiem 26. serii meczów ligi niemieckiej w obecnym sezonie. Wyróżnienie to dostał od władz Bundesligi. Roberta Lewandowskiego aktualnie czeka wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski, gdzie weźmie udział w trzech spotkaniach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Spotkanie odbędzie się z Węgrami, Andorą i Anglią. Już 25 marca o godzinie 20:45 możemy zobaczyć relację na żywo z pierwszego wydarzenia, które realnie będzie mieć miejsce w Budapeszcie.

Robert Lewandowski – czołówka klasyfikacji Złotego Buta

Polski piłkarz znajduje się obecnie na idealnej pozycji do zdobycia Złotego Buta. Posiada już na swoim koncie o 12 więcej bramek od Leo Messim i Cristiano Ronaldo, co w sumie tworzy aż 24 punktów przewagi.  Polski napastnik posiada w rankingu aż 70 punktów! Na drugim miejscu znajduje się Leo Messi i Cristiano Ronaldo z 46 punktami, zaś trzecie miejsce zajmują obecnie Andre Silva i Erling Haaland posiadając 42 punkty. Jeśli Robert Lewandowski utrzyma swoją grę w tak doskonałym stanie, nikt nie zagrozi mu w wygraniu klasyfikacji Złotego Buta. W ubiegłym sezonie nas polski zawodnik był o krok od zdobycia Złotego buta, zajmując 2 miejsce z 34 golami. Jego sukces wówczas zaprzepaściła przegrana o dwie bramki z Ciro Immobile z Lazio. Teraz Robert Lewandowski ma na swoim koncie 35 bramek, a jego gra nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. 

1 komentarz w temacie “Kolejne sukcesy Roberta Lewandowskiego!

Komentowanie wyłączone