Ostra krytyka po odznaczeniu Roberta Lewandowskiego

Ubiegły tydzień obfitował w krytykę związaną z tematem piłki nożnej, a dokładnie z Robertem Lewandowskim, który w poniedziałek, 22 marca przyjął z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenie Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. Po tym wydarzeniu piłkarz spotkał się w sieci ze sporą falą hejtu. Jedną z osób krytykujących Lewandowskiego była Magdalena Środa. Jej wpis również spotkał się ze sprzeciwem, tym razem ze strony m.in. Jacka Gmocha.

Odznaczenie piłkarza

Sytuacja swój początek znalazła w poniedziałek, 22 marca. To właśnie wtedy kapitan reprezentacji Polski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Robert Lewandowski przyjął odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy za konkretne zasługi. Podstawą odznaczenia było uznanie piłkarza za osobę, która wybitnie reprezentuje Polskę poza granicami kraju, a także uznano jego wyjątkowe osiągnięcia sportowe. Napastnik Bayernu Monachium w minionym roku został uznany za najlepszego strzelca i piłkarza. Co więcej, wygrał wszystkie trofea, które można było zdobyć.

Skandaliczny wpis Magdaleny Środy

Pomimo powyższych zasług Roberta Lewandowskiego, przyjęcie przez niego odznaczenia z rąk prezydenta RP nie spotkało się z powszechną aprobatą wszystkich środowisk. Piłkarz został za to zaatakowany, chociażby przez Magdalenę Środę. W swoim kontrowersyjnym wpisie w mocno sarkastyczny sposób zasugerowała, że od walenia głową w piłkę „nie pokumał gdzie był i od kogo odbierał medal”. Na koniec wpisu stwierdziła ona, że dawanie medali za kopanie jest „bardzo dziaderskie”.

Jacek Gmoch o sytuacji

Wpis Magdaleny Środy spotkał się z krytyką ze strony środowiska sportowego. Swój sprzeciw wyraził m.in. Roman Kołtoń podczas rozmowy z trenerem Jackiem Gmochem. Uznał on wpis za skandaliczny i wyraził zaniepokojenie tym „dokąd my zmierzamy w tej nienawiści”. Z kolei Jacek Gmoch podkreślił, że w czasach PRL piłka nożna w wyraźny sposób łączyła wszystkich Polaków. Co więcej, słynny trener uznał, że za takie wpisy Magdalena Środa powinna być pozbawiona tytułu profesora. Podkreślił on, że w jasny sposób udowodniła, że nie posiada wiedzy o piłce nożnej i jej znaczeniu w życiu Polaków.

1 komentarz w temacie “Ostra krytyka po odznaczeniu Roberta Lewandowskiego

  1. Zazdrośni zawsze się znajdą. Moim zdaniem odznaczenie jak najbardziej należne.

Komentowanie wyłączone