Mamy to! Już jest ranking głównych kandydatów do Złotej Piłki 2021! 

To już nikogo nie zaskakuje. Lewandowski awansuje na sam szczyt w rankingu głównych kandydatów do Złotej Piłki 2021. Do ogłoszenia tegorocznej zwycięzcy zostało jeszcze trochę czasu, aczkolwiek portal Goal.com co tydzień tworzy nowe rankingi faworytów. Obecnie z drugiego miejsca awansuje na pierwsze polski mistrz sportu w piłce nożnej Robert Lewandowski. Sukcesy sportowca zdecydowanie zasługują na duże uznanie. Jego wysokie miejsce w rankingu głównych kandydatów do Złotej Piłki 2021 nie jest dla nikogo dużym zdziwieniem. 

Złota Piłka w roku 2020 – jak ranking poradził sobie z rozpoczęciem epidemii koronawirusa?

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, która uderzyła kraj Polski w marcu 2020, Złota Piłka za ubiegły rok nie została przyznana. Organizator gali, francuski magazyn „France football” ogłosił, że pandemia jest na tyle groźnym i nowym wydarzeniem, że przyznanie Złotej Piłki również zostało przesunięte na następny rok. Wiele ważnych wydarzeń i uroczystości sportowych zostało wstrzymanych, w związku z czym ta informacja również była do przewidzenia. Polski piłkarz Robert Lewandowski bardzo ucierpiał na decyzji magazynu “France Football”, ponieważ prawdopodobnie w roku 2020 zdobyły nagrodę. Sportowiec został mianowany Piłkarzem Roku FIFA i Piłkarzem Roku UEFA, co wskazywało na jego sukces również w Złotej Piłce 2020.

Lewandowski faworytem do zgarnięcie Złotej Piłki

Robert Lewandowski w 2020 roku razem z Bayernem sięgnął po wszystkie możliwe, bardzo ważne trofea, został królem strzelców Bundesligi i Ligi Mistrzów. Złotą Piłkę powinien dostać już 2020 roku, dlatego jego wysokie miejsce w obecnym rankingu 2021 nikogo nie zdziwiło. Portal Goal.com przedstawił nową listę 20 najlepszych piłkarzy, którzy najbardziej awansują na zdobycie Złotej Piłki 2021. Listę tą otwiera nie kto inny, jak Robert Lewandowski, który po ostatniej wspaniałej grze i aktywności przesunął się w rankingu z drugiej pozycji na szczyt wyprzedzając Kyliana Mbappe. Na trzecim miejscu natomiast znajduje się Leo Messi. Robert Lewandowski już pięć razy znajdował się na liście nominowanych do Złotej Piłki. Czy tym razem uda mu się zdobyć nagrodę?