Lider włoskiej drużyny piłki nożnej kontuzjowany

Emocje spowodowane Euro 2020 wciąż trwają i chociaż Polska zakończyła swoje uczestnictwo w Finale, polscy miłośnicy piłki nożnej nadal uważnie śledzą wyniki meczów. Zaledwie wczoraj (02.07) rozegrał się ćwierćfinałowy mecz Belgia-Włochy, który zakończył się zwycięstwem włoskiej drużyny.

Włosi w półfinale Euro 2020

Mecz Belgia-Włochy dostarczył wielbicielom piłki ogromnych emocji. Aż żal bierze, że polska drużyna nie mogła dać nam takiego meczu! Nie tracimy jednak nadziei na sukces Polski w piłce nożnej w przyszłości. Tymczasem skupmy się na ćwierćfinałowym meczów między Belgią a Włochami. Z pewnością będzie to jedna z najbardziej emocjonujących rozgrywek Euro 2020.

Wybuchowy, emocjonujący, pełen akcji mecz zakończył się zwycięstwem Włoch punktacją 2:1. Jedną bramkę dla kraju strzelił Nicolo Barella, a drugą Lorenzo Insigne, który swoją drogą jest uważany za bohatera tego meczu. Jedną bramkę dla Belgii strzelił Romelu Lukaku w doliczonym czasie.

Zwycięstwo włoskiego zespołu spowodowało, że Belgia zakończyła przygodę z Euro 2020. Włosi pokazali klasę, zgranie i zapewnili kibicom fantastyczne show. I chociaż bramki dla drużyny zdobyli dwaj piłkarze, to cały zespół grał znakomicie, a jednym z najbardziej wyrazistych graczy na murawie był Leonardo Spinazzola.

Leonardo Spinazzola najlepszym piłkarzem Euro 2020?

Kontuzjowany piłkarz Leonardo Spinazzola został wybrany przez włoskich kibiców najlepszym zawodnikiem zwycięskiego meczu z Belgami. Niestety, piłkarz doznał kontuzji ścięgna Achillesa, co uniemożliwiło mu dalszą grę. W 78 minucie meczu zawodnik musiał zejść z boiska, gdyż potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Zaangażowany we wszystkie mecze Włoch Spinazzola był tym wypadkiem wyraźnie załamany.

Włoska drużyna i kibice okazali piłkarzowi niesamowite wsparcie, które poprawiło mu humor. Mimo że 28-latka czekają miesiące rehabilitacji, on sam jest przekonany, że niedługo wróci do zespołu. Trzymamy kciuki za jego powrót do zdrowia! Jednocześnie jesteśmy ciekawi kolejnych meczów z udziałem Włoch!