tenis

Novak Djokovic wycofuje się z turniejów w Indian Wells i Miami ze względu na status szczepień przeciwko COVID

Obywatel Serbii, Novak Djokovic, w przeszłości najlepszy tenisista na świecie, na początku tego roku został deportowany z Australii przed Australian Open. Powodem był brak szczepienia przeciwko wirusowi COVID-19. Tenisista powrócił jednak na kort w Dubaju. Aczkolwiek w ćwierćfinale poniósł szokującą porażkę z Jiri Vesely. A to oznacza, że ominie go także Miami Open.

Novak Djokovic wycofał się z BNP Paribas Open w Indian Wells. Oznajmił, że nie będzie mógł wziąć udziału w nadchodzących wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych z powodu ograniczeń związanych z COVID-19.

Stany Zjednoczone odmówiły Djokovicowi wjazdu do kraju

Drugi najlepszy tenisista świata potwierdził wszystko w mediach społecznościowych, informując, że nie będzie mógł wziąć udziału w Miami Open, ponieważ nie zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Z tego powodu nie może wjechać do Stanów Zjednoczonych.

Djokovic dodał, iż wiedział, że jest to mało prawdopodobne, że będzie mógł wjechać na teren USA bez szczepionki. Jednak z racji tego, że międzynarodowe przepisy dotyczące COVID co chwilę się zmieniają, chciał poczekać i sprawdzić, czy ponownie pojawią się jakieś zmiany.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) potwierdziło, że przepisy dotyczące pandemii pozostają bez zmian. A to oznacza, że Djokovic ​​nie będzie grał w USA.

20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema został deportowany z Australii przed Wielkim Szlemem w Melbourne na początku tego roku – po tym, jak jego wiza została dwukrotnie anulowana po przyjeździe do kraju na podstawie zwolnienia lekarskiego. Od tego czasu Serb stwierdził, że był przygotowany na opuszczenie turniejów w wyniku odmowy przyjęcia szczepionki.

Serbski tenisista stracił pierwszą pozycję w światowym rankingu

Nieobecność Djokovica oznacza, że ​​jego miejsce w losowaniu zajmie Grigor Dimitrov. Natomiast szczęśliwy przegrany z kwalifikacji zajmie miejsce Dimitrova w losowaniu po zakończeniu kwalifikacji. Zostało już to potwierdzone w mediach społecznościowych.

Ostatnim występem Djokovica na korcie była porażka z Czechem Jirim Veselym w ćwierćfinale w Dubaju. W wyniku przegranej Djokovic musiał pożegnać się ze swoją pierwszą pozycją w światowym rankingu na rzecz Daniiła Miedwiediewa.

Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego Polska odmówiła gry w barażach Mistrzostw Świata 2022, kliknij tutaj.