esports

QLASH ogłasza ekspansję na Meksyk i Amerykę Łacińską

Europejska organizacja e-sportowa QLASH, po otwarciu działalności w Meksyku, poszerzyła swoją działalność na Amerykę Łacińską (LATAM). Organizacja ogłosiła otwarcie salonu gier w Mexico City.

Firma QLASH, która jest ściśle związana z FIFA, potwierdziła, że ​​planuje też wprowadzić inne tytuły z nowymi drużynami. Mają one zostać zaprezentowane w nadchodzących miesiącach. QLASH w szczególności podkreśliła też ekosystem mobilnego e-sportu jako sektoru zainteresowania.

Pomimo oficjalnego ogłoszenia składu mobilnego e-sportu QLASH podpisała kontrakt z wieloma twórcami treści z tego sektora. Kolejnym tytułem, o którym w ramach rozszerzenia LATAM wspomniała firma, jest League of Legends.

Luca Pagano, dyrektor generalny QLASH, poinformował, że QLASH stale ewoluuje i się rozwija. Natomiast pojawienie się w Ameryce Łacińskiej jest tutaj bardzo logicznym krokiem dla firmy. Dodał, że QLASH od ponad roku planowała poszerzyć swoją działalność o Meksyk i wszyscy są bardzo podekscytowani, że w końcu udało się zrealizować ten cel.

Firma QLASH jest głęboko przekonana, że przez kilka następnych lat Meksyk będzie kluczowym krajem w branży gier i e-sportu. Z tego względu rozpoczęcie tam działalności wydaje się czymś zupełnie naturalnym.

Ubiegły rok był bardzo pomyślny dla QLASH

Ekspansja QLASH jest kontynuacją stosunkowo pomyślnego roku, z jakiego firma może mieć powody do dumy, szczególnie z punktu widzenia inwestycji. Po zakończeniu rundy crowdfundingowej o wartości 1 miliona euro QLASH pozyskała inwestycje od amerykańskiego zawodowego pokerzysty Dana Catesa, włoskiego zawodnika MMA Marvina Vettori i hiszpańskiego piłkarza Victora Camarasy.

Zgodnie z ogłoszeniem, jednym z głównych celów organizacji w tym roku jest ekspansja na inne rynki w celu wzmocnienia platformy społecznościowej QLASH.

Z kolei Diego Griñan Malla, Country Manager QLASH na Hiszpanię i Amerykę Łacińską, oznajmił, że celem ekspansji jest wzmocnienie ekosystemu e-sportowego, który imponująco rośnie w Meksyku i Ameryce Łacińskiej. QLASH obiecuje dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć jak największą społeczność. Natomiast uzyskanie tego będzie możliwe poprzez konkurencyjne drużyny i organizowanie wydarzeń dla całej społeczności na platformie.

Zobacz też newsy na temat polskiej ligi e-sportowej.