robert-lewandowski

Robert Lewandowski pominięty w nominacjach UEFA

Robert Lewandowski nie będzie mógł walczyć o nagrodę dla najlepszego piłkarza Europy w sezonie 20/21. UEFA postanowiła pominąć piłkarza w tegorocznym plebiscycie i nie dawać mu szans na wygranie prestiżowej nagrody. Polscy kibice są bardzo niezadowoleni z tego powodu.

Nic dziwnego, że kibice Roberta Lewandowskiego są oburzeni decyzją UEFA, która w tym roku zdecydowała się nominować innych zawodników do swojej nagrody. Według Polaków Lewandowski jak najbardziej zasługuje nie tylko na samą nominację, ale i na nagrodę dla najlepszego piłkarza.

Najlepszym dowodem na zdanie kibiców jest niemiecka ankieta magazynu „Kicker”. Według przeprowadzonego sondażu na oficjalnej stronie internetowej magazynu, gdzie pytano, kto jest najlepszym piłkarzem roku, nagminnie padało nazwisko Lewandowski. Można śmiało powiedzieć, że w samej ankiecie Robert znokautował całą konkurencję.

Warto dodać, ze w ankiecie wzięło udział aż 118 tys. użytkowników. Jest to bardzo dobry dowód na to, że Robert Lewandowski jest bardzo cenionym zawodnikiem wśród kibiców. Jednak całkiem inaczej mają się sprawy z punktu widzenia ekspertów. Najwidoczniej umknął im fakt, że w poprzednim sezonie Lewandowski strzelił aż 48 bramek.

W ankiecie magazynu „Kicker” Robert Lewandowski otrzymał aż 53% głosów. Na drugim, dalekim miejscu, z wynikiem tylko 11,9% głosów uplasował się N’Golo Kante z Chelsea. Natomiast trzecie miejsce zajął Erling Haaland z Borussi Dortmund z 10,3% głosów.